pondělí 25. října 2010

ZŠ Hrochův Týnec

Naše škola, ZŠ v Hrochově Týnci využila maratonu k nastartování nového projektu se slovenskou školou v Banské Bystrici. Celé dnešní akci předcházela důkladná příprava, kdy žáci celé školy vyráběli různá podivná stvoření pro náš den. Přípravu je možno sledovat podrobně na: http://neighbours-friends.webnode.cz/etwinning-marathon-2010/. Konferenci jsme zahájili rozluštěním polského popisu zvířete z Doudleb, každý z účastníků zkusil nakreslit na smart tabuli kousek toho tvora. Výsledek je možno vidět na samostatném obrázku.

Pak jsme začali komunikovat s partnerskou školou přes videokonferenci, zjistili jsme, že slovenština opravdu není žádný problém. O našich partnerech tedy víme odedneška mnoho věcí. Část záznamu je třeba zde: http://www.youtube.com/watch?v=cGWQgLJAvF4. No a čekalo nás překvapení, totiž žlutomodrá a modrožlutá piškotová roláda, mňam! Následně jsme si zahráli v tělocvičně žlutí proti modrým zápas v dodgeballu a vybíjené, která byla skoro zabíjená. Z tělocvičny nás vyhnali čutálisti, tak jsme šli řádit do třídy, ale řádit jen trošku, spíš si zahrát zajímavé komunikativní hry s vedoucím školního klubu Vlastíkem Šmídem. Fakt bylo docela těžké zklidnit naše pohybem rozdováděná těla, ale podařilo se. Spousta soutěží byla totiž zaměřená na spolupráci nás všech a na jemnou motoriku. Nakonec vkládáme pro naše následovníky popis námi vytvořeného pazvířete z eTwinningového pralesa:
Ivana Brabcová: A tady je Malšovníček dle Doudlebáků :-)


1 komentář:

 1. Kamarádi z Hrochova Týnce - VÝBORNĚ!
  Váš Malšovníček je skoro dvojče od toho našeho.
  Malé rozdíly/bylo v popisu/- tělo pokryto šupinami, na konci ocásku hadí hlava se zeleným okem, krk je ze sedmi obratlů.
  Jste opravdu skvělí!!!
  Vaši kamarádi z Doudleb
  Foto nás i našeho Malšovníčka vám pošleme na mail.

  OdpovědětVymazat